Lokalita

Lokalita

KRAVSKO – Malebná vesnice na Jižní Moravě, která se nachází 10 km od města Znojma, kde žije necelých 600 obyvatel. Přesto tato vesnice stále dodržuje tradice, jako jsou Velikonoční pomlázka, Pálení čarodejnic, Tradiční posvícení apod.

V této obci je veškerá občanská vybavenost, školka, škola od prvního do devátého stupně, pošta, obchod a také hospoda. Jak již bylo napsáno, k tradicím se váže i zajímavá historie, která sahá až do roku 1092.

Byl zde klášter, stále zachovaný zámek, kde se pořádají společenské akce. Sousední obce jsou s obcí Kravsko navázané a je považována za obec střediskovou.

Vinařská oblast Znojmo​

Jižní Morava je krajinou vína a Znojmo a jeho okolí je produkcí vína jedním z nejznámějších měst. Tato lokalita se nachází necelých 10 km od již zmiňovaného města, které je výjimečné svou historií. Koneckonců toto video z produkce České televize mluví za vše.

Vinobraní - žijeme vínem​

Již od roku 1966 se ve Znojmě koná Znojemské historické vinobraní. Krásná historická událost, kterou žije celé město, spojená s čím jiným než s dobrým jídlem a vínem.

Hrady a zámky na jižní Moravě​

Jih Moravy nabízí nádhernou historii, do které můžete nahlédnout. Hrad Bítov, Zámek Vranov nad Dyjí, pohádkový zámek Lednice, nedaleko Lednice se nachází Zámek Valtice, dále pak zámek Milotice a v neposlední řadě hrad Pernštejn. Tyto krásné památky zde můžete navštívit.

Také žijeme sportem​

Na své si tu přijdou i milovníci amerického fotbalu, hokeje i klasické fotbalové kopané. Je zde krytý plavecký bazén, tenisové kurty, skatepark, horolezecká stěna a jiné.

Zábavní centrum Kinderwelt​

Dětské zábavní centru www.merlinskinderwelt.com se spoustou atrakcí se nachází 22 km od této lokality. Je zde krasné zázemí zábavy pro rodiny s dětmi. Lze využít celoročně. V letních měsících je tu k dispozici vzdušné lanové centrum.

Městská plovárna Louka​

Zhruba 10 km od Vašeho nového bydlení se nachází nově zrekonstruované koupaliště Louka.   

 

Sjíždění řeky Dyje​

Velkou oblibou se stalo sjíždění řeky Dyje, které si zde také můžete užít s partou nebo s rodinou.

Camp Vranovská pláž

20 km od města Znojma se nachází Camp Vranovská pláž, který získal nejedno ocenění.

Festival na Vranovské přehradě​

Každým rokem se na Vranovské přehradě koná dvoudenní festival zvaný Přehrady fest. Tento festival zaujme jak děti, tak i dospělé. Najdete zde spoustu zábavných akcí a atrakcí pro děti, zakončený koncerty různých známých kapel.

Aqualand Moravia​

Zhruba 35 km od této lokality můžete strávit příjemné chvíle v obrovském vodním komplexu www.aqualand-moravia.cz